Ažurirano 01.01.2022.
Naši prijedlozi
1
- Najbrži VPN serveri po cijelom svijetu
- Zaštita non stop
- Spajanje više uređaja istovremeno
- Blokiranje zlonamjernih programa i virusa
- Podrška 24/7
- Bez pucanja veze
NordVPN je jedan od najpoznatijih VPN-a. Želite li zaštititi sebe i svoje podatke na internetu, sigurno pristupati aplikacijama i surfati, tada je ovo izbor broj 1 za Vas.
Ocjena
2
- Preko 800 servera u više od 50 zemalja svijeta
- Blokira oglase i zlonamjerne softvere
- Dostupan za svim poznatim platformama
- Povežite neograničen broj uređaja
Uz Surfshark nitko neće znati što radite online.
Ocjena
3
- Više od 2000 servera u 75 zemalja svijeta
- Brza instalacija aplikacije
- Surfanje velikom brzinom
- Neograničen broj uređaja
IpVanish pruža sve značajke koje su vam potrebne za sigurnost podataka, uređaja i veza.
Ocjena
4
- Povežite do 10 uređaja istovremeno
- Podržava sve popularne platforme
- Snažna enkripcija
- Podrška 24/7
PIA VPN sadrži napredne i suvremene značajke koje pomažu poboljšati vašu privatnost i slobodu na internetu.
Ocjena
5
- preko 160 serverskih lokacija u 94 zemlje svijeta
- velika brzina surfanja
- do 5 uređaja istovremeno
- podrška 24/7
- najbolja enkripcija u klasi
Pokazao se kao jedan od najbržih VPN-a kod testiranja. Izuzetno jednostavan za korištenje i cjenovno prihvatljiv.
Ocjena
6
Najisplativiji VPN
- Birajte između 7800 poslužitelja u 91 državi
- 256 bit enkripcija
- 45 dana jamstva povrata novca
- Podržano na svim popularnim platformama
- Spajanje na do 7 uređaja istovremeno
Pristupite sadržaju bez cenzure, vratite svoju privatnost i uživajte u svim prednostima interneta bez obzira što radite.
Ocjena
7
- Preko 200 poslužitelja u 63 zemlje
- Neograničena propusnost i brzina
- Mogućnost povezivanja do 10 uređaja istovremeno
- Podrška i pomoć pri korištenju i instalaciji programa
Najbrže rastući VPN na svijetu. Jamstvo povrata novca unutar 30 dana.
Ocjena
Besplatni VPN – razlika između besplatnog i naplatnog
Besplatni VPN koristan je do neke mjere, kada je potreban naplatni?
VPN tehnologija sve je prisutnija među običnim građanima jer se javlja sve više potrebe za pristupanjem internetu sa sigurne lokacije. Što je uopće VPN? Virtual Private Network alat koristit će Vam pri surfanju na internetu i omogućiti pristupanje sadržaju koji je radi ovog ili onog razloga Vama u tom trenutku nedostupan. Osim toga, uz korištenje VPN-a možete sigurno slati podatke čak i kada ste spojeni na javne Wi-Fi mreže. Besplatni VPN može se potražiti online i isprobati, no sve više vidimo reklama o kupovini VPN alata. Koja je razlika između kupovnog i besplatno VPN-a? Tema ovog članka su VPN usluge, besplatne i kupovne. Govorimo o tome kako koristiti VPN, kome je namijenjen i koje prednosti drži kupovni pred besplatnim. VPN je sam po sebi dobio na popularnosti najviše tokom pandemije koronavirusa kada je sve više ljudi trebalo pristupati sadržaju s poslovnih baza podataka, a radilo je od doma. Besplatni VPN danas je popularan, kao i kupovni koji postaje dio većine poslovnih kompanija, ali i obiteljskih mreža.
Besplatni VPN – je li dovoljan?
VPN se može stupnjevati baš kao antivirusni programi. Besplatni antivirusni programi djeluju, no kupovinom cijelog paketa dobivamo bolju uslugu i bolju zaštitu. Slično je s VPN tehnologijom. Besplatni VPN poslužit će da pristupate različitom sadržaju online, no kupovni VPN cijelu stvar odradi brže i kvalitetnije. Osim toga, kupovni VPN daje veću sigurnost kada je u pitanju skrivanje vlastitih podataka. Ukoliko često radite iz kafića, spajanje na javne mreže može biti rizično ako šaljemo bitne poslovne informacije. Kupovinom VPN-a eliminiramo špijunske kolektore podataka koji su gotovo uvijek prisutni kod javnih mreža. Besplatni VPN odličan je onima koji ga trebaju iskoristiti jednom i nikad više. Ako ste pak mislili uzeti VPN radi gledanja filmova i serija na streaming platformama, onda su kupovni bolji jer takve platforme zaštićuju svoje servere od slabih VPN-ova. Ukratko, kupovni VPN isplati se ako trebate VPN u više navrata. Ako samo želite vidjeti kako funkcionira VPN, onda se odlučite za besplatni i zadovoljite svoju znatiželju.
Besplatni VPN i kupovni VPN – treba li izdvojiti za VPN?
Baš kao i ranije, odgovor na ovo pitanje ovisan je o tome za što Vam treba VPN. Oni koji VPN koriste ih zabave, a ne iz nužde mogu se zadovoljiti i običnim VPN-om. Besplatni VPN sam po sebi radi sasvim dovoljno, no on je krcat drugim korisnicima koji koriste istu IP adresu kao i Vi, što može rezultirati situacijama koje niste tražili (ukoliko ste napravi neko krivično djelo pod istim IP kao i onim kojeg ste koristili preko VPN-a). Kupovni VPN ima puno manje istih korisnika pa su šanse za tako nečim znatno niže. Ukoliko Vam VPN treba jer stalno morate zaobilaziti zaštite na internetu i želite gledati sadržaje koji Vam inače nisu otključani, odlučite se za kupovni VPN. Uz tako malo cijenu nećete požaliti. Ako Vam VPN treba samo trenutno, onda je glupo bacati novce na mjesečne pretplate, a Vi koristite alat samo jednom. Besplatni VPN i kupovni u suštini su isti, no kupovni je kvalitetniji i predstavlja bolju sigurnost, a isto tako ne usporava računalo kao besplatni. To su glavne razlike između besplatnog i kupovnog VPN-a.